Разлика помеѓу преработките на „Второ бугарско царство“

с
r2.5.4) (Робот: Менува fr:Second Empire bulgare
с (Отстрането уредувањето на 31.3.93.48 (разговор), вратено на последната верзија на MacedonianBoy)
с (r2.5.4) (Робот: Менува fr:Second Empire bulgare)
[[en:Second Bulgarian Empire]]
[[es:Segundo Imperio búlgaro]]
[[fr:DeuxièmeSecond ÉtatEmpire bulgare]]
[[ko:제2차 불가리아 제국]]
[[id:Kekaisaran Bulgaria Kedua]]
5.215

уредувања