Разлика помеѓу преработките на „Рабат“

Додадени 37 бајти ,  пред 8 години
с
Робот: Додава kab:Rbaṭ, cv:Рабат; менува fa:رباط (مراکش)
с (r2.7.1) (Бот Додава: ps:رباط)
с (Робот: Додава kab:Rbaṭ, cv:Рабат; менува fa:رباط (مراکش))
[[bg:Рабат]]
[[ca:Rabat]]
[[cv:Рабат]]
[[cs:Rabat]]
[[cy:Rabat]]
[[ext:Rabat]]
[[eu:Rabat]]
[[fa:رباط (شهرمراکش)]]
[[hif:Rabat]]
[[fr:Rabat]]
[[sv:Rabat]]
[[tl:Rabat]]
[[kab:Rbaṭ]]
[[th:ราบัต]]
[[tg:Рабат]]
85.496

уредувања