Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Автономни заедници во Шпанија“

с
с (r2.7.2+) (Робот: Менува no:Kategori:Spanias autonome regioner)
с (r2.7.1) (Робот: Додава ur:زمرہ:خودمختار ہسپانوی اسماج)
[[tr:Kategori:İspanya'daki özerk bölgeler]]
[[uk:Категорія:Автономні області Іспанії]]
[[ur:زمرہ:خودمختار ہسپانوی اسماج]]
[[vec:Categoria:Comunità autonome spagnołe]]
[[vi:Thể loại:Vùng hành chính Tây Ban Nha]]
86.434

уредувања