Разлика помеѓу преработките на „Обврзница“

Одземени 29 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Робот: Додава is:Skuldabréf)
с
{{наводи}}
 
[[Категорија:Хартии Економијаод вредност]]
[[Категорија:Финансиски Финансиипазар]]
[[Категорија: Финансиски пазар]]
 
[[ar:سند (ورقة مالية)]]