Разлика помеѓу преработките на „Список на македонисти“

с
Отстрането уредувањето на 77.29.142.184 (разговор), вратено на последната верзија на 77.28.9.206
с (Отстрането уредувањето на 77.29.142.184 (разговор), вратено на последната верзија на 77.28.9.206)
{|border="1" cellpadding="5" cellspacing="0" align="center"
|-
! style="background:yellow;" | РозаИме
! style="background:yellow;" | МакедонијаДржава
! style="background:yellow;" | Роден/а
! style="background:yellow;" | Починат/а
|
|-
|}
|Роза Тасевска}/Скопје, Македонија
 
== Наводи ==