Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додадени 414 бајти ,  пред 8 години
}}
{{Basketballbox|date=Мај 2 |time=21:30 |place=ФедЕкс Форум, [[Мемфис (Тенеси)|Мемфис]], [[Тенеси]] |TV=ТНТ
|team1=[[Лос Анџелес Клиперс]] |score1=98
|team2='''[[Мемфис Гризлис]]''' |score2='''105'''
|report=[http://www.nba.com/games/20120502/LACMEM/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
<!-- |report=
|Q1='''26'''–23 |Q2=21–'''28''' |Q3=22–'''24''' |Q4=29–'''30'''
|points1=[[Крис Пол]] 29 |points2=[[Руди Геј]] 21
|rebounds1=[[Блејк Грифин]] 89 |rebounds2=[[Зек Рендолф]] 8
|assist1=[[Крс Пол]] 6 |assist2=[[Мајк Конли]] 6
|attendance=18,119
|referee= Кен Мејер, Рон Геретсон, Шон Рајт, Мајкл Смит
|referee= -->
|series=Серијата е изедначена, 1–1
}}
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Мај 5|time=16:30 |place=Стејплс Центар, [[Лос Анџелес]], [[Калифорнија]] |TV=ЕСПН
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Мај 9 |time=ДСО |place=ФедЕкс Форум, [[Мемфис (Тенеси)|Мемфис]], [[Тенеси]] |TV=ДСО
|team1=[[Лос Анџелес Клиперс]]
|team2=[[Мемфис Гризлис]]*
<!-- |report=
|Q1= |Q2= |Q3= |Q4=