Разлика помеѓу преработките на „Неврокоп (општина)“

с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: hy:Գոցե Դելչևի համայնք)
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Општина Гоце Делчев ''' се наоѓа во југозападнa [[БугариjаБугарија]], [[Благоевградска област]] (историско-географскиот регион [[Пиринска Македонија]]). Центар на општината е градот [[Гоце Делчев (град)|Гоце Делчев]]. Општината има 13 населени места со вкупно население од 36019 жители (21.07.05 г.).
 
 
45

уредувања