Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додадени 954 бајти ,  пред 9 години
|attendance=18,997
|referee= Скот Фостер, Дерик Колинс, Рон Геретсон, Тони Браун
|series=Л. А. Лејкерс води во серијата, 1–0
}}
{{Basketballbox |date=Мај 1|time=22:30 |place=Стејплс Центар, [[Лос Анџелес]], [[Калифорнија]] |TV=ТНТ
|team1=[[Денвер Нагетс]] |score1=100
|team2='''[[Лос Анџелес Лејкерс]]''' |score2='''104'''
|report=[http://www.nba.com/games/20120501/DENLAL/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
<!-- |report=
|Q1=25–'''32''' |Q2=23–23 |Q3=26–26 |Q4='''26'''–23
|points1=[[Тај Лосон]] 25 |points2=[[Коби Брајант]] 38
|rebounds1=[[Кенет Фарид]] 810 |rebounds2=[[Џордан Хил|Хил]], [[Пау Гасол|Гасол]] 10 секој
|assist1=[[Андре Милер]] 8 |assist2=[[Пау Гасол]] 5
|attendance=18,997
|referee= Монти МекКачин, Пет Фрахер, Том Вашингтон, Вајолет Палмер
|referee= -->
}}
{{Basketballbox |bg=#eee |date=Мај 4|time=22:30 |place=Пепси Центар, [[Денвер]], [[Колорадо]] |TV=ЕСПН
|team1=[[Лос Анџелес Лејкерс]] |score1=84
|team2='''[[Денвер Нагетс]]''' |score2='''99'''
|report=[http://www.nba.com/gamesdr/20120504/LALDEN/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
<!-- |report=
|Q1=14–'''30''' |Q2=25–25 |Q3='''26'''–17 |Q4=19–'''27'''
|points1=[[Коби Брајант]] 22 |points2=[[Тај Лосон]] 25
|rebounds1=[[Ендрју Бајнам]] 812 |rebounds2=[[Кенет Фарид|Фарид]], [[ЏаВал МекГи|МекГи]] 15 секој
|assist1=[[Коби Брајант|Брајант]], [[Рејмон Сешнс|Сешнс]] 6 секој |assist2=[[Тај Лосон]] 7
|attendance=19,155
|referee= Ден Крофорд, Џејсон Филипс, Мајкл Смит, Брајан Форте
|referee= -->
|series=Л. А. Лејкерс води во серијата, 1–02–1
}}
{{Basketballbox|date=Мај 6 |time=21:30 |place=Пепси Центар, [[Денвер]], [[Колорадо]] |TV=ТНТ