Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додаден 401 бајт ,  пред 8 години
}}
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Мај 3 |time=21:30 |place=Американ Еирлајнс Центар, [[Далас]], [[Тексас]] |TV=ТНТ
|team1='''[[Оклахома Сити Тандер]]''' |score1='''95'''
|team2=[[Далас Маверикс]] |score2=79
|report=[http://www.nba.com/games/20120503/OKCDAL/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
<!-- |report=
|Q1='''32'''–26 |Q2='''18'''–15 |Q3='''25'''–16 |Q4=20–'''22'''
|points1=[[Кевин Дурант]] 31 |points2=[[Дирк Новицки]] 17
|rebounds1=[[Серџе Ибака]] 811 |rebounds2=[[Шон Мерион]] 10
|assist1=[[Кевин Дурант]] 6 |assist2=[[Џејсон Тери]] 6
|attendance=20,640
|referee= Грег Вилард, Марк Дејвис, Дејвид Џонс, Кејн Фицџералд
|referee= -->
}}
{{Basketballbox |date=Мај 5 |time=19:30 |place=Американ Еирлајнс Центар, [[Далас]], [[Тексас]] |TV=ТНТ