Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
}}
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Мај 3|time=19:00 |place=Медисон Сквер Гарден, [[Њу Јорк Сити]], [[Њу Јорк]] |TV=АБЦ
|team1='''[[Мајами Хит]]''' |score2score1='''87'''
|team2=[[Њу Јорк Никс]] |score2=70
|report=[http://www.nba.com/games/20120503/MIANYK/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
}}
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Мај 2 |time=19:30 |place=Емвеј Центар, [[Орландо (Флорида)|Орландо]], [[Флорида]] |TV=НБА ТВ
|team1='''[[Индијана Пејсерс]]''' |score2score1='''97'''
|team2=[[Орландо Меџик]] |score2=74
|report=[http://www.nba.com/games/20120502/INDORL/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]