Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додадени 796 бајти ,  пред 9 години
|attendance=19,292
|referee= Мајк Калахан, Марк Дејвис, Џон Гобл, Кејн Фицџералд
|series=Атланта води во серијата, 1–0
}}
{{Basketballbox|date=Мај 1 |time=19:30 |place=Филипс Арена, [[Атланта]], [[Џорџија]] |TV=НБА ТВ
|team1='''[[Бостон Селтикс]]''' |score1'''=87'''
|team2=[[Атланта Хокс]] |score2=80
|report=[http://www.nba.com/games/20120501/BOSATL/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
<!-- |report=
|Q1=24–24 |Q2=17–'''20''' |Q3=20–'''22''' |Q4='''26'''–14
|points1=[[Пол Пирс]] 36 |points2=[[Џо Џонсон]] 22
|rebounds1=[[Пол Пирс]] 814 |rebounds2=[[Џош Смит]] 12
|assist1=[[Кевин Гарнет]] 5 |assist2=[[Џо Џонсон|Џонсон]], [[Џош Смит|Смит]] 5 секој
|attendance=19,308
|referee= Скот Фостер, Ед Малој, Скот Вол, Лирој Ричардсон
|referee= -->
}}
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Мај 4 |time=19:30 |place=ТД Гарден, [[Бостон]], [[Масачусетс]]|TV=ЕСПН2
|team1=[[Атланта Хокс]] |score1=84
|team2='''[[Бостон Селтикс]]''' |score2='''90'''
|report=[http://www.nba.com/games/20120504/ATLBOS/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
<!-- |report=
|Q1='''19'''–17 |Q2=19–'''23''' |Q3=20–20 |Q4='''22'''–20 |OT=4–'''10'''
|points1=[[Џо Џонсон]] 29 |points2=[[Пол Пирс]] 21
|rebounds1=[[Марвин Вилијамс]] 811 |rebounds2=[[Раџон Родсо]] 14
|assist1=[[Џеф Тиг]] 6 |assist2=[[Ражон Рондо]] 12
|attendance=18,624
|referee= Монти МекКачин, Рон Геретсон, Зек Зарба, Тони Браун
|referee= -->
|series=АтлантаБостон води во серијата, 1–02–1
}}
{{Basketballbox|date=Мај 6 |time=19:00 |place=ТД Гарден, [[Бостон]], [[Масачусетс]] |TV=ТНТ
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Мај 8 |time=ДСО |place=Филипс Арена, [[Атланта]], [[Џорџија]] |TV=ДСО
|team1=[[Бостон Селтикс]]
|team2=[[Атланта Хокс]]*
<!-- |report=
|Q1= |Q2= |Q3= |Q4=