Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додадени 409 бајти ,  пред 9 години
|attendance=18,165
|referee= Дерик Стафорд, Бил Кенедел, Гери Зелински, Брајан Форте
|series=Серијата е изедачена, 1–1
}}
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Мај 2 |time=19:30 |place=Емвеј Центар, [[Орландо (Флорида)|Орландо]], [[Флорида]] |TV=НБА ТВ
|team1='''[[Индијана Пејсерс]]''' |score2='''97'''
|team2=[[Орландо Меџик]] |score2=74
|report=[http://www.nba.com/games/20120502/INDORL/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
<!-- |report=
|Q1='''23'''–14 |Q2=21–'''24''' |Q3='''32'''–17 |Q4='''21'''–19
|points1=[[Дени Грејнџер]] 26 |points2=[[Глен Дејвис]] 22
|rebounds1=[[Рој Хиберт]] 810 |rebounds2=[[Квентин Ричардсон]] 10
|assist1=[[Пол Џорџ]] 4 |assist2=[[Џамиер Нелсон]] 5
|attendance=18,846
|referee= Ден Крофорд, Бени Адамс, Бил Спунер, Марк Линдсеј
|referee= -->
|series=Индијана води во серијата, 2–1
}}
{{Basketballbox |date=Мај 5 |time=20:00 |place=Емвеј Центар, [[Орландо (Флорида)|Орландо]], [[Флорида]] |TV=ЕСПН