Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додадени 386 бајти ,  пред 9 години
|attendance=19,684
|referee= Џо Крофорд, Бени Адамс, Бил Спунер, Леон Вуд
|series= Мајами води во серијата, 2–0
}}
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Мај 3|time=19:00 |place=Медисон Сквер Гарден, [[Њу Јорк Сити]], [[Њу Јорк]] |TV=АБЦ
|team1='''[[Мајами Хит]]''' |score2='''87'''
|team2=[[Њу Јорк Никс]] |score2=70
|report=[http://www.nba.com/games/20120503/MIANYK/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
<!-- |report=
|Q1=19–19 |Q2=17–'''21''' |Q3='''22'''–16 |Q4='''29'''–14
|points1=[[ЛеБрон Џејмс]] 32 |points2=[[Кармело Ентони]] 22
|rebounds1=[[Крис Бош]] 810 |rebounds2=[[Тајсон Чендлер]] 15
|assist1=[[ЛеБрон Џејмс]] 5 |assist2=[[Барон Дејвис]] 3
|attendance=19,763
|referee= Мајк Калахан, Дејвид Гатри, Еди Раш, Џон Гобл
|referee= -->
|series= Мајами води во серијата, 2–03–0
}}
{{Basketballbox |date=Мај 6|time= 15:30 |place=Медисон Сквер Гарден, [[Њу Јорк Сити]], [[Њу Јорк]] |TV=ТНТ