Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додадени 6 бајти ,  пред 9 години
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Мај 4|time=20:00 |place=Велс Фарго Центар, [[Филаделфија]], [[Пенсилванија]]|TV=ЕСПН
|team1=[[Чикаго Булс]] |score1=74
|team2='''[[Филаделфија 76ерс]]''' |score2='''79'''
|report=[http://www.nba.com/games/20120504/CHIPHI/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
|Q1='''20'''–19 |Q2=19–'''21''' |Q3='''21'''–11 |Q4=14–'''28'''