Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:2012 НБА Плејоф“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
| RD1-seed02= 8
| RD1-team02= [[Филаделфија Севентисиксерс|Филаделфија]]
| RD1-score02= 02
 
 
| RD1-seed03= 4
| RD1-team03=[[Бостон Селтикс|Бостон]]*
| RD1-score03= 02
| RD1-seed04= 5
| RD1-team04= ''[[Атланта Хокс|Атланта]]''
| RD1-seed05= 3
| RD1-team05= ''[[Индијана Пејсерс|Индијана]]''
| RD1-score05= 12
| RD1-seed06= 6
| RD1-team06= [[Орландо Меџик|Орландо]]
| RD1-seed07= 2
| RD1-team07= ''[[Мајами Хит|Мајами]]''*
| RD1-score07= 23
| RD1-seed08= 7
| RD1-team08= [[Њу Јорк Никс|Њу Јорк]]
| RD1-seed09= 1
| RD1-team09= ''[[Сан Антонио Спарс|Сан Антонио]]''*
| RD1-score09= 12
| RD1-seed10= 8
| RD1-team10= [[Јута Џез|Јута]]
| RD1-seed11= 4
| RD1-team11= ''[[Мемфис Гризлис|Мемфис]]''
| RD1-score11= 01
| RD1-seed12= 5
| RD1-team12= [[Лос Анџелес Клиперс|Л.А Клиперс]]
| RD1-seed13= 3
| RD1-team13= ''[[Лос Анџелес Лејкерс|Л.А Лејкерс]]''*
| RD1-score13= 12
| RD1-seed14= 6
| RD1-team14= [[Денвер Нагетс|Денвер]]
| RD1-score14= 01
 
| RD1-seed15= 2
| RD1-team15= ''[[Оклахома Сити Тандер|Оклахома Сити]]''*
| RD1-score15= 23
| RD1-seed16= 7
| RD1-team16= [[Далас Маверикс|Далас]]