Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Внимание“

Форматирање
(Форматирање)
<div id="todomessage" class="toccolours" cellspacing="4" style="width:8264%; margin:1em2em auto;">
<div style="float: left;">[[Image:Evolution-tasks.png|48px42px]]</div>
<div style="center: 50px;">'''На оваа статија треба да се обрне ''внимание'' (форматирање, категоризирање, граматика, интервики и сл.слично)'''<br/>Можете да и помогнете на Википедија со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} уредите] и трансформирате во стандардна вики-статија.</div>
</div><noinclude>
Можете да и помогнете на Википедија со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} уредите] и трансформирате во стандардна вики-статија.<br clear="all"/></div>
 
[[Категорија:Статии за уредување]]