Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Танзанијци по занимање“

с
r2.7.3) (Робот: Додава no:Kategori:Tanzanianere etter profesjon
с (r2.7.1) (Робот: Додава zh:Category:各職業坦桑尼亞人)
с (r2.7.3) (Робот: Додава no:Kategori:Tanzanianere etter profesjon)
[[ko:분류:직업별 탄자니아 사람]]
[[id:Kategori:Tokoh Tanzania menurut pekerjaan]]
[[no:Kategori:Tanzanianere etter profesjon]]
[[pl:Kategoria:Tanzańczycy według profesji]]
[[pt:Categoria:Tanzanianos por ocupação]]
2.817

уредувања