Феникс (појаснување): Разлика помеѓу преработките

Додадени 40 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Робот: Додава uk:Фенікс (значення)
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Робот: Додава uk:Фенікс (значення))
* [[Феникс (издавачка куќа)]] - [[издавачка куќа]] од [[Скопје]]
* [[Острови Феникс]] - островска група во [Кирибати]
 
[[af:Phoenix]]
[[ar:فينيكس (توضيح)]]
[[th:ฟีนิกซ์]]
[[tr:Phoenix (anlam ayrımı)]]
[[uk:Фенікс (значення)]]
[[vo:Phoenix]]
[[zh-yue:Phoenix]]
4.138

уредувања