Разлика помеѓу преработките на „Вештерки“

Одземени 77 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
{{reflist|2}}
{{Паганизам}}
 
 
<!-- interwiki -->
[[Категорија:Окултизам]]
[[Категорија:Вештерки]]
[[Категорија:РелигијаАнтропологија]]
[[Категорија:Словени]]
[[Категорија:Митологија]]
 
{{Link FA|uk}}