Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додаден 391 бајт ,  пред 9 години
|attendance= 19,621
|referee= Ден Крофорд, Ед Малој, Гери Зелински, Марк Линдсеј
|series= Мајами води во серијата, 1–0
}}
{{Basketballbox |date=Април 30 |time=19:00 |place=Американ Еирлајнс Арена, [[Мајами]], [[Флорида]] |TV=ТНТ
|team1=[[Њу Јорк Никс]] | score1= 94
|team2='''[[Мајами Хит]]''' |score2='''104'''
|report=[http://www.nba.com/games/20120430/NYKMIA/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
<!-- |report=
|Q1=24-'''27''' |Q2=23-'''26''' |Q3=22-'''25''' |Q4=25-'''26'''
|points1=[[Кармело Ентони]] 30 |points2=[[Двејн Вејд]] 25
|rebounds1=[[Кармело Ентони]] 89 |rebounds2=[[Јудонис Халсем]] 8
|assist1=[[Барон Дејвис]] 6 |assist2=[[ЛеБрон Џејмс]] 9
|attendance=19,684
|referee= Џо Крофорд, Бени Адамс, Бил Спунер, Леон Вуд
|referee= -->
|series= Мајами води во серијата, 1–02–0
}}
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Мај 3|time=19:00 |place=Медисон Сквер Гарден, [[Њу Јорк Сити]], [[Њу Јорк]] |TV=АБЦ