Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додадени 437 бајти ,  пред 9 години
====(1) Сан Антонио Спарс vs. (8) Јута Џез====
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Април 29 |time=13:00 |place=АТ&Т Центар, [[Сан Антонио]], [[Тексас]] |TV=ЕСПН
|team1=[[Јута Џез]] |score2score1=91
|team2='''[[Сан Антонио Спарс]]''' |score2='''106'''
|report=[http://www.nba.com/games/20120429/UTASAS/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
====(3) Лос Анџелес Лејкерс vs. (6) Денвер Нагетс====
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Април 29 |time=15:30 |place=Стејплс Центар, [[Лос Анџелес]], [[Калифорнија]] |TV=АБЦ
|team1=[[Денвер Нагетс]] |score2score1= 88
|team2='''[[Лос Анџелес Лејкерс]]''' |score2='''103'''
|report=[http://www.nba.com/games/20120429/DENLAL/gameinfo.html#nbaGIboxscore Recap]
====(4) Мемфис Гризлис vs. (5) Лос Анџелес Клиперс====
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Април 29 |time=21:30 |place=ФедЕкс Форум, [[Мемфис (Тенеси)|Мемфис]], [[Тенеси]] |TV=ТНТ
|team1='''[[Лос Анџелес Клиперс]]''' |score1='''99'''
|team2=[[Мемфис Гризлис]] |score2=98
|report=[http://www.nba.com/games/20120429/LACMEM/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
<!-- |report=
|Q1=16-'''34''' |Q2='''23'''-22 |Q3=25-'''27''' |Q4='''35'''-13
|points1=[[Ник Јанг]] 19 |points2=[[Руди Геј]] 19
|rebounds1=[[Реџи Еванс]] 813 |rebounds2=[[Марис Спајтс]] 9
|assist1=[[Крис Пол]] 11 |assist2=[[Мајк Конли]] 8
|attendance=18,199
|referee= Грег Вилард, Ерик Луис, Том Вашингтон, Кортни Киркланд
|referee= -->
|series=Л. А. Клиперс води во серијата, 1-0
}}
{{Basketballbox|date=Мај 2 |time=21:30 |place=ФедЕкс Форум, [[Мемфис (Тенеси)|Мемфис]], [[Тенеси]] |TV=ТНТ