Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додадени 7 бајти ,  пред 8 години
 
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Април 29 |time=19:00|place=Филипс Арена, [[Атланта]], [[Џорџија]]|TV=ТНТ
|team1=[[Бостон Селтикс]] |score2score1= 74
|team2='''[[Атланта Хокс]]''' |score2='''83'''
|report=[http://www.nba.com/games/20120429/BOSATL/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
|Q1=18-'''31''' |Q2=17-'''18''' |Q3='''18'''-16 |Q4='''21'''-18