Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додадени 488 бајти ,  пред 9 години
 
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Април 29 |time=19:00|place=Филипс Арена, [[Атланта]], [[Џорџија]]|TV=ТНТ
|team1=[[Бостон Селтикс]] |score2=74
|team2=[[Атланта Хокс]] |score2='''83'''
|report=[http://www.nba.com/games/20120429/BOSATL/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
<!-- |report=
|Q1=18-'''31''' |Q2=17-'''18''' |Q3='''18'''-16 |Q4='''21'''-18
|points1=[[Ражон Рондо|Рондо]], [[Кевин Гарнет|Гарнет]] 20 секој |points2=[[Џош Смит]] 22
|rebounds1=[[Кевин Гарнет]] 812 |rebounds2=[[Џош Смит]] 18
|assist1=[[Ражон Рондо]] 11 |assist2=[[Џо Џонсон]] 5
|attendance=19,292
|referee= Мајк Калахан, Марк Дејвис, Џон Гобл, Кејн Фицџералд
|referee= -->
|series=Атланта води во серијата, 1–0
}}
{{Basketballbox|date=Мај 1 |time=19:30 |place=Филипс Арена, [[Атланта]], [[Џорџија]] |TV=НБА ТВ