Википедија:ВикиПроект Одржување: Разлика помеѓу преработките

с
с (ситна поправка)
с (→‎Секојдневни задачи: ситна промена)
 
==Секојдневни задачи==
#<span class="plainlinks"><big>'''[[Специјални{{fullurl:Специјална:НовиСтраници|hidepatrolled=1}} Новосоздадени страници]]''':</big>:</span>
#:'''Статиите кои не се проверени се обележани со жолта боја'''. Потребно е:
#* Да се провери дали новата страница е енциклопедиска статија (напишана на кирилица) или тест-уредување/[[Википедија:Вандализам|вандализам]]. Ако е последното (или не е на кирилица), [[ВП:КЗББ|брзо да се избрише]]/[[Шаблон:Db|обележи за бришење]], а создавачот да се извести:<small>