Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додаден 521 бајт ,  пред 9 години
====(3) Лос Анџелес Лејкерс vs. (6) Денвер Нагетс====
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Април 29 |time=15:30 |place=Стејплс Центар, [[Лос Анџелес]], [[Калифорнија]] |TV=АБЦ
|team1=[[Денвер Нагетс]] |score2= 88
|team2='''[[Лос Анџелес Лејкерс]]''' |score2='''103'''
|report=[http://www.nba.com/games/20120429/DENLAL/gameinfo.html#nbaGIboxscore Recap]
<!-- |report=
|Q1=14–'''27''' |Q2='''26'''–23 |Q3=24–'''27''' |Q4=24–'''26'''
|points1=[[Данило Галинари]] 19 |points2=[[Коби Брајант]] 31
|rebounds1=[[Андре Милер|Милер]], [[Кенет Фарид|Фарид]] 8 секој |rebounds2=[[Ендрју Бајнам]] 13
|assist1=[[Андре Милер]] 7 |assist2=[[Пау Гасол]] 8
|attendance=18,997
|referee= Скот Фостер, Дерик Колинс, Рон Геретсон, Тони Браун
|referee= -->
|series=Л. А. Лејкерс води во серијата, 1–0
}}
{{Basketballbox |date=Мај 1|time=22:30 |place=Стејплс Центар, [[Лос Анџелес]], [[Калифорнија]] |TV=ТНТ