Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додадени 1.570 бајти ,  пред 9 години
 
'''Последно плејоф среќавање''': Ова е прв пат Клиперс и Гризлис да се сретнат во НБА Плејофот.
 
== Статистички лидери ==
 
{|class=wikitable style="text-align:left;"
|-
!rowspan=2|Категорија !!colspan=3|Најмногу !!colspan=4|Просек
|-
!Играч !! Тим !! Вкупно !! Играч !! Тим !! Просек !! Натпревари
|-
| Поени
| [[ЛеБрон Џејмс]] || [[Мајами Хит]] || 32
| [[ЛеБрон Џејмс]] || [[Мајами Хит]] || 32 || 1
|-
| Скокови
| [[Џоаким Ноаh]]<br>[[Глен Дејвис]]<br>[[Рој Хиберт]] || [[Чикаго Булс]]<br>[[Орландо Меџик]]<br>[[Индијана Пејсерс]] || 13
| [[Џоаким Ноаh]]<br>[[Глен Дејвис]]<br>[[Рој Хиберт]] || [[Чикаго Булс]]<br>[[Орландо Меџик]]<br>[[Индијана Пејсерс]] || 13 || 1
|-
| Асистенции
| [[Дерик Роуз]]<br>[[Марио Чалмерс]]<br>[[Џамиер Нелсон]] || [[Чикаго Булс]]<br>[[Мајами Хит]]<br>[[Орландо Меџик]] || 9
| [[Дерик Роуз]]<br>[[Марио Чалмерс]]<br>[[Џамиер Нелсон]] || [[Чикаго Булс]]<br>[[Мајами Хит]]<br>[[Орландо Меџик]] || 9 || 1
|-
| Украдени Топки
| [[Џејсон Кид]] || [[Далас Маверикс]] || 7
| [[Џејсон Кид]] || [[Далас Маверикс]] || 7 || 1
|-
| Блокади
| [[Рој Хиберт]] || [[Индијан Пејсерс]] || 9
| [[Рој Хиберт]] || [[Индијан Пејсерс]] || 9 || 1
|}
 
== Наводи ==