Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додадени 517 бајти ,  пред 9 години
====(1) Сан Антонио Спарс vs. (8) Јута Џез====
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Април 29 |time=13:00 |place=АТ&Т Центар, [[Сан Антонио]], [[Тексас]] |TV=ЕСПН
|team1=[[Јута Џез]] |score2=91
|team2='''[[Сан Антонио Спарс]]''' |score2='''106'''
|report=[http://www.nba.com/games/20120429/UTASAS/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
<!-- |report=
|Q1=22–'''28''' |Q2=25–'''26''' |Q3=23–'''31''' |Q4=21–21
|points1=[[Пол Милсап]] 20 |points2=[[Тони Паркер]] 28
|rebounds1=[[Ал Џеферсон|Џеферсон]], 8[[Пол Милсап|Милсап]] 9 секој |rebounds2=[[Тим Данкан]] 11
|assist1=[[Џамал Тинсли]] 5 |assist2=[[Тони Паркер]] 8
|attendance=18,581
|referee= Монти МекКачин, Дик Бавета, Родни Мот, Пет Фрахер
|referee= -->
|series=Сан Антонио води во серијата, 1–0
}}
{{Basketballbox |date=Мај 2|time=19:00 |place=АТ&Т Центар, [[Сан Антонио]], [[Тексас]] |TV=ТНТ