Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додадени 525 бајти ,  пред 8 години
====(3) Индијана Пејсерс vs. (6) Орландо Меџик====
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Април 28 |time=19:00 |place=Банкер Лајф Филдхаус, [[Индијанаполис]], [[Индијана]] |TV=ЕСПН
|team1='''[[Орландо Меџик]]''' |score2='''81'''
|team2=[[Индијана Пејсерс]] |score2=77
|report=[http://www.nba.com/games/20120428/ORLIND/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
<!-- |report=
|Q1=21–'''22''' |Q2='''30'''–22 |Q3=13–'''19''' |Q4='''17'''–14
|points1=[[Џамиер Нелсон|Нелсон]], [[Џејсон Ричардсон|Ричардсон]] 17 секој |points2=[[Дејвид Вест]] 19
|points1=[[ ]] |points2=[[ ]]
|rebounds1=[[Глен Дејвис]] 813 |rebounds2=[[Рој Хиберт]] 13
|assist1=[[Џамиер Нелсон]] 9 |assist2=[[Дарен Колисон]] 5
|attendance=18,165
|referee= Кен Мејер, Дејвид Џонс, Леон Вуд, Скот Вол
|referee= -->
|series=Орландо води во серијата, 1–0
}}
{{Basketballbox|date=Април 30 |time=19:30 |place=Банкер Лајф Филдхаус, [[Индијанаполис]], [[Индијана]] |TV=НБА ТВ