Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додадени 475 бајти ,  пред 9 години
====(2) Мајами Хит vs. (7) Њу Јорк Никс====
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Април 28 |time=15:30 |place=Американ Еирлајнс Арена, [[Мајами]], [[Флорида]] |TV=АБЦ
|team1=[[Њу Јорк Никс]] | score2= 67
|team2='''[[Мајами Хит]]''' | score2='''100'''
|report=[http://www.nba.com/games/20120428/NYKMIA/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
<!-- |report=
|Q1=18–'''24''' |Q2=13–'''30''' |Q3=16–'''27''' |Q4='''20'''–19
|points1=[[Џ. Р. Смит]] 17 |points2=[[ЛеБрон Џејмс]] 32
|rebounds1=[[Кармело Ентони]] 810 |rebounds2=[[Јудонис Хаслем]] 8
|assist1=[[Кармело Ентони]] 3 |assist2=[[Марио Чалмерс]] 9
|attendance= 19,621
|referee= Ден Крофорд, Ед Малој, Гери Зелински, Марк Линдсеј
|referee= -->
|series= Мајами води во серијата, 1–0
}}
{{Basketballbox |date=Април 30 |time=19:00 |place=Американ Еирлајнс Арена, [[Мајами]], [[Флорида]] |TV=ТНТ