Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:2012 НБА Плејоф“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
| RD1-seed06= 6
| RD1-team06= [[Орландо Меџик|Орландо]]
| RD1-score06= 01
 
| RD1-seed07= 2
| RD1-team07= ''[[Мајами Хит|Мајами]]''*
| RD1-score07= 01
| RD1-seed08= 7
| RD1-team08= [[Њу Јорк Никс|Њу Јорк]]
| RD1-seed09= 1
| RD1-team09= ''[[Сан Антонио Спарс|Сан Антонио]]''*
| RD1-score09= 01
| RD1-seed10= 8
| RD1-team10= [[Јута Џез|Јута]]
| RD1-seed15= 2
| RD1-team15= ''[[Оклахома Сити Тандер|Оклахома Сити]]''*
| RD1-score15= 01
| RD1-seed16= 7
| RD1-team16= [[Далас Маверикс|Далас]]