Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додадени 579 бајти ,  пред 9 години
====(1) Чикаго Булс vs. (8) Филаделдија 76ерс====
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Април 28 |time=13:00 |place=Јунајтед Центар, [[Чикаго]], [[Илиноис]] |TV=ТНТ
|team1=[[Филаделфија 76ерс]] |score2=91
|team2='''[[Чикаго Булс]]''' |score2='''103'''
|report=[http://www.nba.com/games/20120428/PHICHI/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
<!-- |report=
|Q1= 24–'''28''' |Q2=18–'''25''' |Q3= 24–'''26''' |Q4='''25'''–24
|points1=[[Елтон Бранд]] 19 |points2=[[Дерик Роуз]] 23
|rebounds1=[[Елтон Бранд|Бранд]], [[Џру Холидеј|Холидеј]] 7 8секој |rebounds2=[[Џоаким Ноа]] 13
|assist1=[[Еван Тарнер|Тарнер]], [[Андре|Игуодала]] 5 секој |assist2=[[Дерик Роуз]] 9
|attendance=21,943
|referee=Дерик Стафорд, Џејсон Филипс, Мајкл Смит, Лирој Ричардсон
|referee= -->
|series=Чикаго води во серијата, 1–0
}}
{{Basketballbox|date=Мај 1 |time=20:00 |place=Јунајтед Центар, [[Чикаго]], [[Илиноис]] |TV=ТНТ