Разлика помеѓу преработките на „Старословенски јазик“

нема опис на уредувањето
с (ситна поправка)
* [http://www.utexas.edu/cola/centers/lrc/eieol/ocsol-0-X.html Центар за Индоевропски студии, Тексашки универзитет]
{{reflist}}
 
 
{{Избрана}}
 
[[Категорија:Историја на македонскиот јазик]]