Денис Ричи: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Робот: Менува ku:Dennis Ritchie
с (r2.7.1) (Робот: Додава ku:Dennis ritchie)
с (r2.7.1) (Робот: Менува ku:Dennis Ritchie)
[[he:דניס ריצ'י]]
[[kn:ಡೆನ್ನಿಸ್ ರಿಚಿ]]
[[ku:Dennis ritchieRitchie]]
[[lv:Deniss Ričijs]]
[[hu:Dennis M. Ritchie]]
4.138

уредувања