Разлика помеѓу преработките на „Српско-бугарска војна“

с
r2.7.2+) (Робот: Додава sh:Srpsko-bugarski rat 1885.
с (r2.7.1) (Робот: Додава sv:Serbisk-bulgariska kriget)
с (r2.7.2+) (Робот: Додава sh:Srpsko-bugarski rat 1885.)
[[ru:Сербско-болгарская война]]
[[sr:Српско-бугарски рат (1885)]]
[[sh:Srpsko-bugarski rat 1885.]]
[[fi:Serbian–Bulgarian sota]]
[[sv:Serbisk-bulgariska kriget]]
126.432

уредувања