Разлика помеѓу преработките на „Пирамида (геометрија)“

с
r2.7.2) (Робот: Брише fa:هرم; менува it:Piramide#La piramide in geometria
с (r2.7.1) (Бот Додава: et:Püramiid (geomeetria) Менува: id:Limas)
с (r2.7.2) (Робот: Брише fa:هرم; менува it:Piramide#La piramide in geometria)
[[eo:Piramido (geometrio)]]
[[eu:Piramide (geometria)]]
[[fa:هرم]]
[[fr:Pyramide]]
[[ko:각뿔]]
[[io:Piramido (geometrio)]]
[[id:Limas]]
[[it:Piramide#GeometriaLa piramide in geometria]]
[[he:פירמידה (גאומטריה)]]
[[jv:Limas (Wangun)]]
2.249

уредувања