Земја: Разлика помеѓу преработките

Одземени 16 бајти ,  пред 10 години
с
Отстрането уредувањето на 77.28.114.147 (разговор), вратено на последната верзија на MacedonianBoy
Нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 77.28.114.147 (разговор), вратено на последната верзија на MacedonianBoy)
* синоним за [[земјина кора]] или плодна почва,
* [[Земја (песна)]] - песна од [[Никола Вапцаров]].
 
 
BLA BAL BLA
@