Земја: Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
* синоним за [[земјина кора]] или плодна почва,
* [[Земја (песна)]] - песна од [[Никола Вапцаров]].
 
 
BLA BAL BLA
@
Анонимен корисник