Разлика помеѓу преработките на „Коми“

Додадени 32 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Бот Менува: be:Рэспубліка Комі)
|----- bgcolor="#FFFFFF"
|}
[[Image:Komi03.png|thumb|250px]]
 
[[Податотека:Stef Cathedral Sytyvkar.jpg|thumb|десно|300п|Главниот град [[Ситкивкар]]]]
 
Анонимен корисник