Разлика помеѓу преработките на „Јужна Австралија“

Додадени 25 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава bs:Južna Australija
с (r2.7.2) (Робот: Додава hu:Dél-Ausztrália)
с (r2.7.2) (Робот: Додава bs:Južna Australija)
[[be-x-old:Паўднёвая Аўстралія]]
[[bg:Южна Австралия]]
[[bs:Južna Australija]]
[[br:Aostralia ar Su]]
[[ca:Austràlia Meridional]]
5.331

уредување