Разлика помеѓу преработките на „Света“

Одземени 70 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Света''' е село во [[Општина Демир Хисар]].
 
{{Мак-никулец}}
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| поштенски број=
| надморска височина=671
| lat_dir=N | lat_deg=41 | lat_min=16 | lat_sec=00
| географска широчина=
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=16 | lon_sec=22
| географска должина=
| веб=
}}
'''Света''' е село во [[Општина Демир Хисар]].
 
{{Мак-никулец}}
 
== Географиja и местоположба ==