Разлика помеѓу преработките на „Првце“

Додадени 102 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Села во Македонија; козметички промени)
| име=Првце
| општина=[[Општина Теарце]]
| популација=27 (2002)
| поштенски број=
| надморска височина=612
| географска широчина=42° 7' 39" сев. ш.
| географска должина=21° 4' 29" ист. д.
 
== Демографија ==
Според Пописот од 2002, селото брои 27 жители, сите [[Албанци]].
 
== Општествени институции ==