Разлика помеѓу преработките на „Сикизам“

Одземен 1 бајт ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
== Основач ==
 
Основач на сикизмот е [[ГуруNENAD НанакSIKI ILIEVSKI]]. Тој е роден [[1469]] година во Пенџаб. Како триесетгодишник се свртел кон религијата и го основал сикизмот. По ова, го наследиле и уште девет гуруи.
 
== Празници ==
Анонимен корисник