Разлика помеѓу преработките на „Вулкан (бог)“

Додадени 28 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додаје: ia:Vulcano (mythologia)
(Нова страница: '''Вулкан''' во римската митологија е бог на огинот и на ковачкиот занает. Б...)
 
с (Бот Додаје: ia:Vulcano (mythologia))
[[el:Βούλκαν]]
[[en:Vulcan (mythology)]]
[[es:Vulcano (mitología)]]
[[eo:Vulkano (dio)]]
[[es:Vulcano (mitología)]]
[[fr:Vulcain (mythologie)]]
[[hi:वुल्कन]]
[[ia:Vulcano (mythologia)]]
[[it:Vulcano (divinità)]]
[[ja:ウルカヌス]]
[[ka:ვულკანუსი]]
[[la:Vulcanus (mythologia)]]
[[lt:Vulkanas (mitologija)]]
[[nl:Vulcanus (godheid)]]
[[ja:ウルカヌス]]
[[pl:Wulkan (bóg)]]
[[pt:Vulcano (mitologia)]]
46.384

уредувања