Педофилија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 199 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: io:Pedofilio)
сНема опис на уредувањето
 
Со ''педофил'' неофициално понекогаш се нарекуваат и луѓето, коишто чувствуваат привлекување кон помлади (помали), како и сексуалните насилници на деца.
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.stop-pedofilija.org.mk/ Стоп педофилија] - страница посветена на борба со педофилијата {{mk}}
 
[[Категорија:Сексуалност]]