Бени (река): Разлика помеѓу преработките

Додадени 18 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава vi:Sông Beni
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.5.2) (Бот Додава: ca:Riu Beni)
с (r2.7.2) (Робот: Додава vi:Sông Beni)
[[sv:Benifloden]]
[[uk:Бені (річка)]]
[[vi:Sông Beni]]
[[zh:貝尼河]]
7.011

уредување