Разлика помеѓу преработките на „Централна Африка“

Додадени 115 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.6.5) (Бот Додава: ps:مرکزي افريقا)
{{разликување|Централноафриканска Република}}
[[File:Political map of Central Africa mk.svg|thumb|right|350px|Карта на Централна Африка.]]
[[Податотека:LocationCentralMiddleAfrica.png|мини|десно|350px|
{{легенда|#3a963a|Централна Африка}}