Разлика помеѓу преработките на „Шонски јазик“

Додадени 9 бајти ,  пред 9 години
с
 
== Надворешни врски ==
{{ИнтерВики|код=sn|шона}}
* [http://www.ethnologue.com/show_language.asp?code=sna Извештај за шона] - [[Ethnologue]]
* [http://www.fsi-language-courses.org/Content.php?page=Shona Основен курс по шона (книга+аудиоснимки)] - Дипломатски институт на САД {{en}}