Храм на Христос Спасителот: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.2+) (Робот: Менува pl:Sobór Chrystusa Zbawiciela w Moskwie
с (r2.5.2) (Робот: Менува nl:Christus Verlosserkathedraal (Moskou))
с (r2.7.2+) (Робот: Менува pl:Sobór Chrystusa Zbawiciela w Moskwie)
[[no:Frelseren Kristus-katedralen]]
[[nn:Frelsaren Kristus-katedralen]]
[[pl:CerkiewSobór Chrystusa Zbawiciela w Moskwie]]
[[pt:Catedral de Cristo Salvador de Moscou]]
[[ru:Храм Христа Спасителя]]
127.116

уредувања