Разлика помеѓу преработките на „Демократски социјализам“

нема опис на уредувањето
 
==Надворешни врски==
*[http://www.broadleft.org/leftsoc.htm Листа на лево-социјалистички и реформирани комунистички партии]
 
[[Категорија:Социјализам]]
 
[[de:Sozialistische Demokratie]]
Анонимен корисник