Разлика помеѓу преработките на „Тони Зен“

Додадени 26 бајти ,  пред 9 години
с
'''Тони Петковски''' ([[21]] [[јули]] [[1983]]) или попознат како '''Тони Зен''' е македонски [[рапер]] и [[продуцент]]. Член е на групата [[Урбана Димензија]], а се занимава со [[рап]] повеќе од 8 години.
 
== Кариера == ГОВЕДОООО
 
Под влијание на американскиот хип-хоп, кон крајот на 90-тите години Тони (со уметничко име '''Тони Монтана''') почнува да се занимава со рап музиката. Активен е во неговата прва група „105“, снимајќи демо снимки достапни само на хип-хоп програмата на скопското радио [[Канал 103]].
Анонимен корисник